Instalacje Elektryczne


Wykonujemy, naprawiamy instalacje elektryczne

TNS, TN-C, TNC-S, TT

RJ, Domofonowe, Antenowe, Głośnikowe, Komputerowe

 

Zamów elektryk z uprawnieniami !


Czym różni się elektryka od elektroniki ?

W naszej ocenie prądem który płynie w obwodzie. Elektryka prąd zmienny. Elektronika prąd stały. Wartości napięcia i natężenia są różne. Elektryka 230 volt jedna faza. Faz może być trzy. Elektronika nieograniczone możliwości. Prąd stały wytwarzany jest przez mostek prostowniczy. Czterech diód połączonych w układzie graetza. Wartość napięcia i natężenia elektrycznego zależy od transformatora oraz pozostałych elementów elektrycznych i elektronicznych.

 

 

Technika idzie do przodu.


jeszcze tak niedawno podstawowymi elementami w elektronicznych urządzeniach były lampy na kształt wydłużonej banki szklanej. Wypełnionej próżnia. Przewodzenie prądowe odbywało się z anody do katody przez siatki druciki itp. Wadą lamp była duża wielkość, pobór prądu oraz powolne działanie. Któż nie pamięta telewizorów Ametyst firmy Unitra. Następnie powyższe elementy zostały wyparte przez półprzewodniki i układy scalone o dużo mniejszych gabarytach. Zbudowane z germanu i krzemu. W obecnej chwili zastosowanie cyfrowe dosyć mocno zadomowiło się w naszej codzienności. Aż trudno za tym nadążyć. Świat się rozwija, elektryka i elektronika dynamicznie postępuje. Zastosowanie  elektryczne i elektroniczne jest spotykane na każdym kroku. Motoryzacja, medycyna, zabawki, narzędzia, gadżety. Wymyślono nawet elektroniczne papierosy. Często mamy kłopoty z podłączeniem, obsługa oraz możliwościami naszego urządzenia.

 

 

Co zrobić z anteną ?


Ostatnio w mediach głośno mówi się że, telewizja powszechna przechodzi na nową generację. Nasze wysłużone anteny dipol, siatkowe przejdą do lamusa. Zostaną jeszcze CB i użytkownicy anten "Bumerang". Przydzielona częstotliwość 27 megaherców. Zachęcamy do montażu anten odbioru kablowego lub satelitarnego. Satelity są stosowane w wojsku, radiotelekomunikacji, GPS, internet itp. Załamanie rynku satelitarnego było by bardzo bolesne dla nas wszystkich. Porównywane jest do apokalipsy.

 

Apokalipsa


Słońce, księżyc, przyciąganie ziemskie. Brak prądu elektrycznego w dłuższej perspektywie było by apokalipsą. Warto więc jest inwestować w elektrykę i elektronikę. Energia odnawialna ma przyszłość powinniśmy być asertywni i dla tej dziedziny.